Zapobieganie i wspieranie leczenia uczulenia na kurz produktami Allergoff

Zdrowie i uroda

Przeprowadzane testy na alergie domowe najczęściej wykrywają przeciwciała na kurz domowy od 25 do 30%. Pod mikroskopem widoczne są dziesiątki elementów składowych: szczątki żywności, włosy, złuszczające płatki skóry ludzkiej, i sierść zwierząt, gryzonie, tajemnica ich gruczołów łojowych, ślina, ptasie pióra, pyłki, zarodniki pleśni, mikroskopijne roztocza, fragmenty owadów, ich odchody, elementy chitynowej osłony. Kurz domowy zawiera włókna mebli tapicerowanych, ubrań, pościeli, kurzu książkowego.

Alergen dostaje się do organizmu przez układ oddechowy. Antygeny gromadzą się w dywanach, elementach wnętrz, materacach, poduszkach i łatwo penetrują powietrze.

Objawy uczulenia na kurz domowy

Uczulenie na kurz objawia się takimi patologiami, jak astma oskrzelowa, alergiczne zapalenie spojówek, alergiczny nieżyt nosa, atopowe zapalenie skóry oraz różne dermatozy. Zaostrzenia spowodowane przez roztocza domowe występują podczas bezpośredniego kontaktu i gdy alergeny białkowe przedostają się do organizmu przez układ oddechowy.

Objawy atopowego zapalenia skóry

Atopowe zapalenie skóry objawia się wysypkami skórnymi z intensywnym świądem, pieczeniem i stanem zapalnym. W postaciach przewlekłych stopniowo rozwija się napięcie skóry, złuszczanie i jej ciągłe zakażenie. Choroba często występuje we wczesnym wieku (do 5 lat) i jest prekursorem rozwoju zmian alergicznych układu oddechowego. U dorosłych pacjentów alergeny domowe wywołują chorobę w 38% przypadków.

Roztocza kurzu

Roztocza domowe są głównymi obiektami o zwiększonej wrażliwości na kurz domowy. Dla nich kurz domowy jest siedliskiem. Nie tylko same roztocza mają największą aktywność alergizującą, ale ich małe fragmenty i skóry larw, a także produkty odpadowe roztoczy tzn. cząstki kału. W badaniach wyizolowano około 20 alergenów przenoszonych przez roztocza, reprezentowanych głównie przez ich enzymy trawienne. Dokładniej mówiąc, białka o niskiej masie cząsteczkowej są bezpośrednimi bodźcami. Dobrze rozpuszczają się w śluzie i innych płynach organicznych.

Zapobieganie uczuleniu na kurz

Wiele osób myśli, że pranie tkanin, w których znajduje się najwięcej kurzu jest 100 procentowym sposobem na pozbycie się brudu i roztoczy, które wywołują uczulenie. Trzeba wiedzieć, że dopiero temperatura powyżej 60 stopni C niszczy roztocza, a nie wszystkie rzeczy mogą być prane w tak wysokiej temperaturze. Ale jest skuteczny sposób na wyeliminowanie kurzu i roztoczy a mianowicie seria produktów firmy Allergoff.

Neutralizator alergenów kurzu domowego – płyn do tkanin Allergoff

Aby zabezpieczyć się przed uczuleniem na kurz lub usuwać alergeny ze środowiska podczas stwierdzonej choroby alergicznej warto stosować płyn do namaczania tkanin Allergoff. Jest to środek do radykalnej eliminacji alergenów kurzu domowego. Wystarczy dwie godziny namaczania pościeli, ubrań, zasłon, koców itd. w produkcie przed praniem właściwym, aby pozbyć się alergenów z kurzu domowego, roztoczy, pcheł, wszy, świerzbowców. Płyn do tkanin Allergoff wspiera leczenie alergii typu wziewnego oraz dermatoz wywołanych przez pasożyty.

Neutralizator alergenów kurzu domowego – w sprayu Allergoff

Środek wnika głęboko w obszar rozpylania dzięki innowacyjnej technologii, która zapewnia stopniowe i kontrolowane uwalnianie zawartości składników aktywnych. Uczulenie na kurz można pokonać stosując produkty Allergoff według zaleceń producenta. Produkt w sprayu przeznaczony jest do nanoszenia na: pościel, materace, meble tapicerowane, zasłony, miękkie zabawki, dywany i dywaniki, foteliki samochodowe dla dzieci. Przed nałożeniem produktu (po obu stronach) należy odkurzyć w/w przedmioty.

Neutralizator alergenów kurzu domowego usuwa:

  • Alergeny roztoczy kurzu domowego, świerzbowców, nużeńców
  • Alergeny włosów zwierząt
  • Alergeny zarodników grzybów.

Inne produkty Allergoff niwelujące efekty uczulenia na kurz  

Uczulenie na kurz powoduje zmiany skórne będące objawem takich chorób jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca i łojotokowe zapalenie skóry. Firma Allergoff przygotowała produkty do kąpieli w postaci emulsji i oliwki, które po dodaniu do wody lub naniesieniu bezpośrednio na ciało powodują nawilżenie skóry i ustąpienie objawów takich jak swędzenie, pieczenie, podrażnienie. Kolejnym produktem, który pozwala walczyć z uczuleniem na kurz jest krem dla skóry atopowej oraz na inne dermatozy, będący barierą chroniącą skórę przed namnażaniem się baterii chorobotwórczych oraz posiadający właściwości nawilżające i natłuszczające.