odziez-bhp

Letnie buty robocze – wygoda i bezpieczeństwo

Biznes i Firmy

Odzież BHP oraz dobrze dobrane buty do wykonywanego zawodu są niezbędne, aby w pracy czuć się komfortowo i bezpiecznie. Dlatego też warto jest poświęcić nieco czasu, aby odpowiednio dobrać obuwie i pozostałe części odzieży do swoich preferencji.

Letnie buty robocze – jak je wybrać?

Buty robocze powinny być dopasowane do stopy pod względem szerokości oraz rozmiaru. Najlepiej jest po prostu przymierzyć kilka par obuwia i przejść się kawałek w danym modelu (chociażby po sklepie). Pozwoli to ocenić czy buty dobrze leżą na stopie. Wybierając buty robocze powinno się wziąć jeden rozmiar większe, niż te, które nosi się na co dzień. Dzięki temu buty nie powinny obcierać podczas długich godzin ich użytkowania. Pozwoli to także uniknąć problemów z odciskami, które mogą się pojawiać podczas noszenia zbyt ciasnego obuwia. Latem stopy z powodu wysokich temperatur, zatrzymywania się wody w organizmie oraz obciążenia jakie na nie spada często bywają opuchnięte – nieco większy rozmiar obuwia pozwoli na komfortowe chodzenie nawet w takiej sytuacji.

Czym powinny się charakteryzować dobrze dobrane buty robocze na lato?

Buty robocze powinny w większości przypadków zakrywać całą stopę. W niektórych zawodach (na przykład w pracy na budowie czy na linii produkcyjnej) wymagane jest, aby buty robocze posiadały dodatkowe wzmocnienia na palcach, co zapewnia większe bezpieczeństwo i chroni stopę przed zmiażdżeniem czy stłuczeniem. Buty robocze na lato powinny być wykonane z materiałów, które umożliwiają stopie „oddychanie” oraz odpowiednią wentylację. Zapobiega to nie tylko zwiększonej potliwości stóp, ale również z tego powodu rozwoju chorób, takich jak grzybica stóp i paznokci.

Buty robocze, tak jak każdy inny rodzaj obuwia powinien leżeć na stopie jak druga skóra. Odpowiedni wybór modelu oraz kroju butów gwarantuje pełną wygodę oraz bezpieczeństwo, dlatego też warto poświęcić nieco czasu na ich dobre dopasowanie. Ważna jest również odpowiednia konserwacja obuwia podczas letnich miesięcy – regularne ich wietrzenie oraz stosowanie środków odkażających i odświeżających pozwolą wyeliminować przykry zapach oraz zalegające we wnętrzu butów bakterie.