Jak przekonać do siebie pracodawcę?

Biznes i Firmy

Znaleźliście na serwisie z ogłoszeniami ofertę pracy, która na pierwszy rzut oka bardzo przypadła Wam do gustu? Między innymi ze względu na lokalizację? Wszystko dlatego, że praca Stryków może być wykonywana – jeśli oczywiście ją otrzymacie – relatywnie niedaleko Waszego miejsca zamieszkania? Podobają Wam się też czynności, które mielibyście ewentualnie w przyszłości realizować? Konkretna oferta przypadła Wam również do gustu ze względu na to, że dana firma oferuje umowę o pracę? Co zrobić, aby przekonać do siebie pracodawcę na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak prawidłowo napisać CV i ewentualnie listy motywacyjne?

Rozpocznijmy od wyżej wymienionych dokumentów. Nie da się ukryć, że każdy powinien wypełnić CV oraz list motywacyjny samodzielnie. Oczywiście, można ściągnąć wzory tych dokumentów. Niemniej jednak warto wszystkim potem zająć się już na własną rękę, a nie na przykład korzystać z pomocy siostry, brata czy znajomego itp. Musicie bowiem wiedzieć, co znajduje się w danym dokumencie, ponieważ o jego treść możecie być zapytani na rozmowie kwalifikacyjnej… Jeśli na przykład napiszecie, że znacie dobrze język angielski, to musicie spodziewać się mini testu. Zwłaszcza, jeśli konkretna praca Lubartów jest związana na przykład z obsługą Klientów pochodzących z innych krajów. Może być zatem tak, że pracodawca w pewnym momencie zacznie zadawać Wam pytania tylko w języku angielskim. Jeśli napisaliście, że umiecie go co najmniej w stopniu komunikatywnym, to powinniście poradzić sobie z tym zadaniem. Generalnie zasada jest taka, aby po prostu nie kłamać pisząc CV czy listy motywacyjne. Wszystko dlatego, że tak naprawdę każda informacja może zostać zweryfikowana prędzej czy później. Lepiej po prostu napisać prawdę i „nie pompować” sztucznie swoich posiadanych kwalifikacji czy doświadczenia w konkretnej branży. Jeśli osoba przeprowadzająca rekrutację przyłapie Was na kłamstwie, to będzie to przysłowiowy gwóźdź do Waszej trumny…

Bardzo istotna jest także sama rozmowa kwalifikacyjna.

Musicie przekonać pracodawcę, że konkretna praca na terenie Strykowa czy Lubartowa itp. należy się właśnie Wam. Należy wykazać się odpowiednią wiedzą, a także usposobieniem. Istotne są także założone elementy garderoby. Nie macie doświadczenia w konkretnej branży? Oczywiście, jest to pewien minus. Musicie w takiej sytuacji przekonać osobę przeprowadzającą rekrutację, że dacie sobie mimo wszystko radę w konkretnej sytuacji na danym stanowisku. Możecie użyć argumentu, że szybko się uczycie, a z racji tego, że dopiero skończyliście studia nie mogliście jeszcze zdobyć żadnego doświadczenia w tej branży itp.